Gyventojai kviečiami susipažinti su Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizija

2024-05-03

krokuvos gatve

Vienas iš Lvivo g. transformacijos variantų

Gegužės 9 d. 18 val. „ID Vilnius“ kviečia gyventojus, vietos verslininkus ir visus, besidominčius pokyčiais Šnipiškėse į Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos pristatymą. Susitikimo metu bus pristatomi „ID Vilnius“ parengti gatvių priešprojektiniai pasiūlymai, dalyviai galės užduoti klausimus ir teikti savo pastebėjimus gatvių raidos gairėms.

Susitikimas vyks Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos pr. 3) 20-ame aukšte. Susitikimo metu specialistai pristatys nagrinėjamos teritorijos raidos perspektyvas, Lvivo ir Krokuvos gatvių vizijas bei darnaus judumo (įskaitant ir viešojo transporto) perspektyvą šioje teritorijoje. Po pristatymo vyks diskusija prie teminių stalų – dalyviai galės paklausti ir išsakyti nuomonę apie kuriamus Lvivo ir Krokuvos gatvių dizaino principus ir su šiomis gatvėmis besiribojančias viešąsias erdves.

Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis: https://forms.office.com/e/dxT973Av2E

Gatvių vizijų schemos bus paskelbtos „ID Vilnius“ ir Vilniaus savivaldybės interneto puslapiuose gegužės 7 d. (antradienį). Užsiregistravusiems dalyviams gatvių schemos bus atsiunčiamos registracijos anketoje nurodytu el. paštu.

Gatvių priešprojektinių pasiūlymų tikslas – suteikti gaires ateityje įgyvendinant Lvivo ir Krokuvos gatvių bei su gatvėmis susijusių žaliųjų erdvių remonto ir atnaujinimo projektus. 

krokuvos gatve

krokuvos gatve

Šnipiškės – viena sparčiausiai besikeičiančių teritorijų Vilniaus mieste. Sparčiausiai plėtra vyksta ties Konstitucijos, Lvivo ir Krokuvos gatvėmis. Dar kitaip ši Šnipiškių dalis žinoma kaip centrinis Vilniaus verslo rajonas (angl. central business district – CBD). Jau per artimiausius metus centriniame Vilniaus verslo rajone numatomas darbo vietų ir gyventojų skaičiaus augimas. Kartu kursis naujos funkcijos, atsiras nauji traukos taškai: restoranai, kavinės, įvairios paslaugos. Šiame teritorijos plėtros kontekste itin svarbus vieningas ir harmoningas pastatų, gatvių, judumo ir želdynų ryšių formavimas.

2022 metais Vilniaus savivaldybė ėmėsi strategiškai kurti Šnipiškių viešųjų erdvių ir pietinę Šnipiškių dalį jungiančių gatvių pokyčių viziją. Ji turi atitikti aukštus šiuolaikinio miesto kokybės kriterijus – Vilniaus miesto gatvių standartą bei 10 architektūros taisyklių.

2022 metais, prasidėjus Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos formavimui, pradėta nuo vietos gyventojų poreikių tyrimų ir gyvo susitikimo diskutuojant apie galimus gatvių pokyčio scenarijus. Vyko gyva praeivių apklausa Lvivo ir Krokuvos gatvėse ir gyventojų internetinė apklausa. Šiame dokumente galite susipažinti su abiejų apklausų rezultatais.

2022 m. gruodžio mėnesį organizuotas susitikimas su gyventojais dėl galimų Lvivo ir Krokuvos gatvių scenarijų. Susitikimai ir apklausos tapo svarbiu atspirties tašku Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos kūrimo pradžioje. 

Gatvių viziją rengia ir susitikimą su organizuoja UAB „ID Vilnius“. Iš anksto kilusius klausimus galite siųsti dalyvavimas@idvilnius.lt

lvivo gatve

lvivo gatve