Vilniaus senamiesčio specialusis planas

2023-11-21

vilniaus senamiestis

Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per du metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto, želdynų tvarkymo darbai gali būti vykdomi konkrečiose minėtosios teritorijos dalyse ir kokios šių darbų prielaidos bei paveldosauginės sąlygos. Specialiojo plano rengėjai kviečia susipažinti su dokumento rengimo etapais ir planuojamomis konsultacijomis.
Rengiant Vilniaus senamiesčio specialųjį planą su visuomene planuojama konsultuotis trijuose projekto etapuose: pradžioje (esamos būklės įvertinimo etape), viduryje (sprendinių formavimo etape) ir pabaigoje (specialiojo plano rengimo baigiamajame etape).
Pirmose dviejose konsultacijose kviečiami dalyvauti paveldo, architektūros, urbanistikos specialistai ir senamiesčio bei senamiesčio apsaugos zonos gyventojų atstovai (seniūnai, seniūnaičiai ir bendruomeninės organizacijos). Visą šiose konsultacijose kviečiamų dalyvauti organizacijų sąrašą rasite čia arba Kultūros paveldo departamento svetainėje. Konsultacijų organizatoriai su nurodytomis organizacijomis susisieks elektroniniu paštu. Jei savo atstovaujamos bendruomenės ar organizacijos sąraše nematote, bet manote, kad turėtumėte dalyvauti, susisiekite el. paštu: beatrice.umbrasaite@vplanas.lt