Tauro kalno parkas

2021-08-03

Pavadinimas: Tauro kalno parkas
Vieta: Teritorija tarp Tauro, Pamėnkalnio, V. Kudirkos ir V. Mykolaičio-Putino gatvių
Projekto tipas: Viešųjų erdvių tvarkymas

2023 m. planuojama atnaujinti Nacionalinės koncertų salės, „Tautos namų“, prieigose esantį Tauro kalno parką. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, viena žaliausių miesto erdvių taps dar atviresnė ir draugiškesnė visiems miestiečiams.

Tauro kalno teritoriją planuojama sutvarkyti taip, kad ji ne tik pabrėžtų naujai atsirasiančios koncertų salės architektūrinį charakterį, bet ir taptų patogesne viešąja erdve susitikti ir pailsėti miestiečiams. Teritorijoje bus išvystytas pėsčiųjų takų tinklas, įrengta vaikų žaidimo aikštelė bei suoliukai poilsiui.

Pėsčiųjų takų tinklas Tauro kalno parke bus plėtojamas gerinant susisiekimą įvairiomis trajektorijomis ir įgyvendinant universalaus dizaino kriterijus, kai viešosios erdvės yra patogios ir pireinamos kiekvienam gyventojui. Parko teritorijoje bus įrengiamas ir pėsčiųjų viadukas, sujungsiantis Tauro kalną su P. Cvirkos skveru. Viadukas virš judrios Tauro gatvės padės be kliūčių patekti iš Tauro kalno želdyno į želdyną, esantį kitoje gatvės pusėje ir taip paskatins naują pėsčiųjų ryšį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio.