Neries senvagės slėnis

2020-10-25

Neries senvagės slėnį vilniečiai gali pasiekti per visą parką besidriekiančiais jau įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais iš Linkmenų ir Ozo gatvių. Siekiant paskirstyti judėjimo srautus ir užtikrinti saugumą, buvo nuspręsta atskirti dviračių bei pėsčiųjų trasas, tarp jų – želdinių juosta. Dviračių takas suprojektuotas išlaikant nedidelį tako nuolydį, todėl bus patogus kasdieniam susisiekimui, o didžioji dalis pėsčiųjų takų pritaikyta judėjimui su vežimėliu.

Senvagės ežerėlių takai skirti ne tik tranzitiniam eismui, bet ir poilsiui čia pat gamtoje. Kadangi teritoriją labai riboja gretimi sklypai ir statūs šlaitai, dalis takų suprojektuoti kaip pontoninės terasos ant vandens. Siekiant išsaugoti kraštovaizdžio vientisumą ir natūralumą (išraiškingo reljefo su ežerėliais teritorija susiformavo slūgstant tirpstančio ledynmečio vandens tekėjimo vagoms) terasoms, laipteliams ir suolams buvo nuspręsta naudoti termomedieną. Ežerėlių terasas galima pasiekti įrengtais pandusais ir laiptais.

Naujojo parko teritorijoje taip pat įrengta vaikų žaidimo aikštelė, universali sporto aikštelė su lauko treniruokliais, petankės aikštele bei žaliosios ramaus poilsio erdvės.

Autoriai: projekto vadovas Vincas Brezgys, architektai Paulius Jonys ir Rūta Astasevičiūtė.

Projekto valdymas: UAB Vilniaus vystymo kompanija.

Įgyvendinimas: 2020 m.

Vieta: Linkmenų g. 28, Vilnius

neries senvages slenis neries senvages slenis neries senvages slenis neries senvages slenis neries senvages slenis