Amatų skveras

2022-07-13

Pavadinimas: Amatų skveras
Vieta: Amatų g.
Projekto tipas: Teritorijos sutvarkymas

Projektuojama viešoji erdvė – skveras – yra Vilniaus miesto istorinėje dalyje, Naujamiestyje, šalia istoriškai vertingos Amatų gatvės, kurios lauko akmenų
grindinio danga yra saugoma.Šiuo projektu siekiama ne tik atsižvelgti į teritorijoje esantį paveldą, bet ir kurti naujas veiklas, kurių šiuo metu trūksta vietos gyventojams.

Ties Naugarduko gatve numatoma daugiafunkcė aikštė Naujamiesčio bendruomenės renginiams: mugėms, dirbtuvėms, amatų, kulinarinėms ir kitoms šventėms, gatvės festivaliams. Renginių reikmėms projektuojamas paviljonas, kuris atsiveria į erdvę ir gali būti pritaikytas įvairioms veikloms. Taip pat šioje erdvėje galėtų atsirasti skulptūrinis-architektūrinis objektas (meninis akcentas), kuris galėtų dar labiau pabrėžti vietos identitetą.

Siekiant atskirti bendruomenės aikštės erdvę nuo vaikų žaidimų zonos, suprojektuota atraminė sienutė, pritaikyta sėdėjimui. Už jos numatyta saugi vaikams aikštelė su įvairiais įrenginiais (laipynių, tiltelių ir čiuožyklų kompleksas, smėlio dėžė, sūpynės ir kt.).

Išilgai skvero (šiaurės-pietų kryptimi) numatytas pagrindinis takas, kuris apjungia skirtingas skvero zonas. Taip pat šiame take galima rasti skirtingos dangos (asfaltbetonio) ruožą visų tipų ratukams (nuo riedlenčių iki paspirtukų) bei įrenginius, skirtus specialiai riedlentininkams, pvz. čiuožimo bortai ir lygūs turėklai.

Teritorijos vakarinėje dalyje kuriama želdiniais apsodinta sporto zona, skirta aktyviam laisvalaikiui, kurioje numatyta įrengti lauko treniruoklius. Skvero rytinėje dalyje siūloma ramaus poilsio (atokvėpio) zona, kurioje galima leisti laiką esamų ir naujai sodinamų medžių pavėsyje.