Susitikimas su gyventojais dėl rengiamų Trakų, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvių pertvarkymo projektų

2024-04-10

Ateinančiais metais bus pertvarkomos Vilniaus Senamiestyje esančios Trakų, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvės: bus pakeista jų danga, šiek tiek pasikeis ir jų parametrai – plotis, šaligatviai. Gatvės bus pritaikytos darniam judumui ir saugiam eismui, kartu siekiama išsaugoti vertingąsias savybes.

Gyventojams minėtų gatvių pertvarkymo projektai gyventojams bus pristatyti nuotoliniame susitikime gegužės 8 d. 18 val.  Registracijos nuoroda:  https://forms.office.com/e/BKhHkxWf3c

Minėtose gatvėse planuojama pakeisti:

–  Gatvių dangą: skirtingų gatvių dalių grindinys bus pritaikytas pagal jų istorinę ir paveldosauginę reikšmę ir naudojimo tikslus. Trakų gatvėje remontuojama esama margaspalvio granito danga, Barboros Radvilaitės gatvės ir Maironio gatvės istorinėje dalyje numatoma bazalto trinkelių danga. Šaligatviams numatomas granito plytelių grindinys. Dviračių takams numatomas granito trinkelių grindinys.  Maironio gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Užupio g. iki sankryžos su Subačiaus g. numatoma asfalto danga. Dviračių takai šioje atkarpoje numatomi raudono asfalto dangos, šaligatviai – betoninių plytelių dangos.

–  Gatvių parametrai: gatvių parametrai (bortų vieta, važiuojamosios dalies plotis, šaligatviai, dviračių takai) koreguojami prioritetą teikiant darniam judumui ir eismo saugumui.

–  Istorinio konteksto išsaugojimas: projektas siekia pabrėžti kelių pagrindinių istorinių Vilniaus senamiesčio gatvių, kaip vienų iš svarbiausių kultūros paveldo vietovės elementų, svarbą bei istorinę reikšmę, nesukeliant žalos saugomam miesto paveldui.

Susitikimo metu projektų kūrėjai pristatys savo darbo rezultatus ir projektus. Susitikimu siekiama supažindinti gyventojus su būsimais pokyčiais bei išgirsti jų įžvalgas dėl planuojamų pakeitimų.

Projektus ir susitikimą su gyventojais organizuoja UAB „ID Vilnius“. Iš anksto kilusius klausimus galite siųsti dalyvavimas@idvilnius.lt