Medinių Šnipiškių vietos dvasia: diskusija su vietos gyventojais

2024-01-02

Kaip apibūdintumėte Medines Šnipiškes? Kokie vaizdiniai, garsai, spalvos ar medžiagos iškyla? Kokia yra Medinių Šnipiškių vietos dvasia?

Visus 2024 metus kartu su Vilniaus miesto savivaldybe kviečiame medinių Šnipiškių gyventojus tyrinėti ir atrasti šios unikalios teritorijos vietos dvasią (lot. genius loci – subjektyviai jaučiama ypatinga tam tikros vietovės atmosfera).2024 m. sausio 29 d., pirmadienį, 18:00 val. Vilniaus miesto savivaldybės 20 aukšto salėje vyks metų programos skirtos medinių Šnipiškių vietos dvasios tyrimui pristatymas ir diskusija.

Dalyvių registracija: https://forms.office.com/e/xH8G9Hubxu

Metų programoje: įvairūs susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės su vietos bendruomene; vietos gyvenimo būdo tyrinėjimai įtraukiant vietos gyventojus, antropologus ir menininkus; kultūros paveldo objektų restauracijos dirbtuvės ir kitos veiklos.Pirmojo susitikimo metu kviesime susirinkusius gyventojus diskutuoti, pateikti savo siūlymus programai, lūkesčius.

Įspėjame, kad renginyje gali būti fotografuojama, o nuotraukos gali būti panaudotos projekto tikslais.

Apie projektą:

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu UAB „ID Vilnius“ įgyvendina projektą “Bendruomenės telkimas ir įtraukimas į Šnipiškių medinės architektūros atgaivinimo programą”.

Projekto tikslai:

– aprašyti medinių Šnipiškių vietos dvasią;
– didinti vietos gyventojų sutelktumą;
– įgalinti nekilnojamo kultūros paveldo objektų savininkus pasinaudoti Vilniaus paveldotvarkos programos finansinėmis priemonėmis.