Virtualūs Vilniaus istorijos vartai – projektas „Vilniaus DNR“ atrinktas į WSA trumpąjį sąrašą

2024-01-26

vilniaus dnr id vilnius

Virtualūs Vilniaus istorijos vartai – projektas „Vilniaus DNR“ sulaukė tarptautinio pripažinimo. Jis buvo atrinktas į trumpąjį sąrašą (angl. shortlist) pasauliniame skaitmeninių inovacijų konkurse „World Summit Awards“ (WSA).

Šiemet prestižiniuose apdovanojimuose dalyvavo 449 startuolių projektai iš 89 valstybių. Į finalinį konkurso etapą buvo atrinkti 136 projektai iš 60 valstybių.

Į trumpąjį sąrašą patekę nominantai keliaus į WSA renginį Haidarabade, Indijoje. O vėliau atrinkti nugalėtojai balandžio mėnesį susitiks pasaulinio WSA kongreso scenoje Patagonijoje, Čilėje.

Pernai startavusioje virtualioje „Vilniaus DNR“ platformoje pateikiamos istorinių topografijų rekonstrukcijos, sukurtos naudojant penkių skirtingų laikotarpių stambaus mastelio miesto žemėlapius bei topografinius planus.

Portale miesto istoriją bei pokyčius galima nagrinėti skirtingais pjūviais – nagrinėjant istorinius planus ir žemėlapius, gatves ir jų pavadinimus, mieste įamžintas asmenybes, tyrinėjant senąsias fotografijas su atvirutėmis bei istorinius įvykius.

Daugiau apie „Vilniaus DNR“ skaitykite čia.