Vilkpėdėje bus atnaujinamas skveras, gyventojai kviečiami į susitikimą

2024-06-20

vilkpede skveras

Rytinėje Vilkpėdės dalyje planuojama atnaujinti skverą tarp daugiabučių namų (Savanorių pr. 52, 54 ir Gerosios Vilties g. 18, 20) ir lopšelio-darželio „Aušrelė“. Kviečiame gyventojus dalyvauti susitikime, kuris vyks liepos 4 d. 18 val.  darželyje-lopšelyje „Aušrelė“ (Gerosios Vilties g. 28), ir aptarti skvero atnaujinimą.

Susitikimo trukmė – 2-2,5 val. Susitikimas yra atviras visiems, dalyvausiančių maloniai prašome užsiregistruoti.

Registracijos forma: https://forms.office.com/e/RdgPUdePVn

Susitikimo metu specialistai pristatys pirminę skvero atnaujinimo viziją ir kvies gyventojus išsakyti savo nuomonę bei prisidėti savo idėjomis ir pasiūlymais. Šioje projekto stadijoje visuomenės įžvalgos ir idėjos yra itin vertingos ir laukiamos, nes niekas taip gerai nepažįsta šios erdvės ir jos poreikių, kaip vietiniai gyventojai, kurie kasdien čia lankosi.

Atsižvelgiant į gyventojų išsakytas pastabas bus rengiama užduotis projektuotojui, kitame etape visuomenei bus pristatyti projektiniai pasiūlymai. Įvertinus gyventojų gautas pastabas ir specialistams patvirtinus projektinius pasiūlymus, rengiamas techninis projektas ir gavus leidimą, ruošiamasi rangai.

Šis skveras yra gyventojų pamėgta viešoji erdvė, čia yra kelios sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, auga daug brandžių medžių. Skvere šventes rengia vietinė bendruomenė – pavyzdžiui, birželio 21 d. vyks Joninių (Rasų) šventė, o šv. Kalėdų sutikimui yra neseniai pasodinta eglutė.

Vis gi dalis skvero infrastruktūros yra stipriai nusidėvėjusi: gyventojai anksčiau kreipėsi dėl prastos pėsčiųjų takų būklės, dėmesio reikalauja ir apleista sporto aikštelė bei chaotiškas automobilių parkavimas skvero pakraščiuose. Atnaujinimu siekiama išryškinti esamas skvero savybes: žalumą, platų laisvalaikio veiklų pasirinkimą, pėsčiųjų jungtis – ir padėti šiai erdvei dar geriau atliepti miestiečių poreikius.

Gyventojai iš anksto kviečiami susipažinti su projektinių pasiūlymų užduoties projektu ir esamos situacijos analize. Želdinių inventorizacija yra šiuo metu atliekama ir bus pristatyta susitikimo metu.

Iš anksto pasiūlymus galima teikti iki susitikimo su gyventojais dienos (liepos 4 d. 15 val.). Pasiūlymai teikiami telefonu +370 661 80127 darbo dienomis 9.00-17.00 val. arba el. paštu dalyvavimas@idvilnius.lt

Priedai:

Projektinių pasiūlymų užduoties projektas

Esamosios situacijos analizė

Projektą rengia UAB „ID Vilnius“, projekto vadovė – Enrika Geštautaitė, architektas – Linas Ūsas.