Reformatų sodas

2021-07-06

Pavadinimas:  Reformatų sodas
Vieta: Reformatų skv. 1
Projekto tipas: Teritorijos atkūrimas ir sutvarkymas

Reformatų sodas sutvarkytas atskleidžiant teritorijos svarbiausias vertybes: reformatų istorijos palikimą bei želdyną, sukurta visapusiška infrastruktūra lankytojams, kuri užtikrina kokybišką poilsį ir saugumą. Viena pagrindinių kraštovaizdžio užduočių Reformatų sodo rekonstrukcijos metu buvo tinkamai suplanuoti erdves. Čia yra pažymėta svarbių reformatų bendruomenei pastatų archeologija: buvusios bažnyčia, konsistorija, dvi koplyčios bei kapinių tvora.Be to, atgaivintas želdynas, suformuojant geresnes sąlygas esamiems medžiams bei sode gyvenantiems paukščiams.

Naujasis Reformatų sodas – laisvalaikio, poilsio, kultūros ir istorinio pažinimo erdvė prieinama ir artima kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Dėl didėjančio sodo lankytojų srauto ir augančios paslaugų paklausos, projektas taip pat prisideda prie smulkaus ir vidutinio verslo atstovų poreikių tenkinimo, sudaro sąlygas verslo plėtrai ir naujų darbo vietų kūrimui.

Reformatų sodo projektas buvo keičiamas atsižvelgiant į gyventojų išreikštas pastabas: atidžiai įsiklausius į vilniečių paskutiniame etape prieš pat statybas pateiktus pasiūlymus rugpjūčio 13–19 vykusioje internetinėje apklausoje Vilnius.lt buvo nuspręsta išsaugoti daugiau medžių, atsisakyta sodo aptvėrimo, rasta tinkamiausia vieta paminklui, pakoreguota tranzitinių takų sistema, jiems parenkama kieta danga.

Sauliaus Žiūros nuotraukos